Białystok catering dietetyczny

Poznaj 5 zdrowych nawyków, które koniecznie należy wprowadzić do swojego życia

Każdy z nas powinien zdrowo się odżywiać, ale jak wiadomo tak nie jest. Wiele osób znajduje różne wymówki, które najczęściej skupiają się na stwierdzeniu: „Nie mam na to czasu”. Jednak jak się zaraz przekonacie możecie sporo pracować, a przy tym regularnie i zdrowo się odżywiać. Poznajcie więc zdrowe nawyki, które koniecznie należy wprowadzić do swojego życia, ale będą one dotyczyły nie tylko odżywiania się, ale też wszystkiego, co wpisuje się w zdrowy styl życia.

Pierwszy zdrowy nawyk: jadaj sporo warzyw

Odpowiednio zbilansowana dieta powinna być przede wszystkim oparta na dużej ilości warzyw, ale prawda jest taka, że większość osób niestety jada sporo, ale fast foodów, a także mięsa i to niekoniecznie tego zdrowego. A od tego tylko krok do nieprzyjemnych dolegliwości ze strony układu pokarmowego, ale też nadprogramowych kilogramów. Dlatego też czas najwyższy na zmiany, które powinny być duże. Na samym początku całkowicie zrezygnujcie z jedzenia śmieciowego, następnie wprowadzajcie do Waszego dziennego menu duże dawki warzyw. Oznacza to, że każdy posiłek powinien składać się z warzyw bądź w jego skład powinno wchodzić jakieś warzywo. W zbilansowanej diecie nie może też zabraknąć odpowiedniej ilości białka. Dla wegetarian doskonałym jego źródłem są warzywa strączkowe oraz oczywiście tofu, z kolei pozostałym radzimy spożywanie przede wszystkim tłustych ryb. Słodycze często wydają się nam niezbędnym elementem diety, ale słodycze wydają się jednak czymś niezdrowym. Owszem często tak jest, choć wcale tak być nie musi. Otóż zawsze można jadać surową czekoladę, albo też gorzką z dodatkiem orzechów czy migdałów, zatem może być smacznie i zdrowo.

Drugi zdrowy nawyk: samodzielnie przygotowuj posiłki

Gotowanie nie jest ulubioną czynnością wielu osób, ale jednak lepiej gotować, niż kupować gotowce z supermarketu. Gorzej jeżeli do gotowania ma się dwie lewe ręce i to do tego stopnia, że potrafi się spalić nawet wodę. Jednak gotowania można też się nauczyć, wystarczy tylko trochę chęci i jeszcze więcej zaangażowania. Najlepiej przygotowywać posiłki na parze, natomiast trzeba zrezygnować ze smażenia na głębokim tłuszczu. Oczywiście, jeżeli rzeczywiście nie macie czasu bądź zwyczajnie Wam się nie chce, to polecamy Wam inną opcję, która także wpisuje się w zdrowy styl życia. Niezależnie, gdzie mieszkacie, czy jest to małe, czy duże miasto, to możecie zdrowo jeść, co dotyczy oczywiście mieszkańców całej Polski, a więc choćby Warszawy, Katowic czy Białegostoku. Catering dietetyczny w Białymstoku polecamy wszystkim, którzy pragną zmienić swój sposób odżywiania, a przy tym cenią dobre jedzenie.

Trzeci zdrowy nawyk: pij dużo wody

Woda jest niezbędna w prawidłowej diecie, ale i niezbędna do życia. Dlatego trzeba jej spożywać odpowiednie ilości. Szacuje się, że najlepiej pić około dwa litry wody dziennie, co dotyczy oczywiście wody niegazowanej. Pamiętajcie, że woda jest konieczna do prawidłowej pracy całego organizmu, ale tez nawilża skórę dzięki temu wygląda ona młodziej.

Czwarty zdrowy nawyk: zero alkoholu

Niezależnie czy jesteście miłośnikami lampki wina do kolacji czy drinka po męczącym dniu pracy, to czas na wyeliminowanie alkoholu z diety, nawet jeżeli spożywacie go okazjonalnie. Otóż poza tym, że alkohol jest niezdrowy to jest jeszcze kaloryczny, a przy tym spowalnia metabolizm, a to z kolei przekłada się na powolniejsze spalanie kalorii. Jeżeli rzeczywiście nie potraficie się obejść bez lampki wina, to wybierzcie zdrowe i smaczne wino bezalkoholowe.

Piąty zdrowy nawyk: ruch

Białystok catering dietetyczny

A naszym piątym, zdrowym nawykiem powinno być wprowadzenie dużej ilości ruchu. Czas więc codziennie spacerować, można też biegać. Ale warto też iść o krok dalej, a więc zamienić samochód na rower. Różnice odczujecie naprawdę szybko. Nie tylko lepiej będziecie się czuć, ale lepiej będziecie też wyglądać, a przy tym utrzymacie prawidłową wagę.

Oto naszych kilka rad, a dokładnie pięć nawyków, które każdy z Was powinien wprowadzić do swojego życia. Pamiętajcie, że teraz jest najlepszy czas na zmianę, wszak po co czekać? Zatem zmiany należy wprowadzić już dziś, czyli czas na pierwszy zdrowy posiłek od dłuższego czasu, a następnie spacer.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij