Odrost jest w modzie – poznajcie ten modny trend na męski look

Efekt ombre lub sombre nie jest modny jednie w przypadku kobiet, bo i mężczyźni, zwłaszcza młodzi chętnie decydują się na taką koloryzację. Odrost jest w modzie i nic nie wskazuje na to, aby miało się to w najbliższym czasie zmienić. Utrzymanie się tego trendu, a właściwie jego wzmocnienie było też związane z pandemią i lockdownem, kiedy to zakłady fryzjerskie były zamknięte przez dłuższy czas, a gdy już pozwolono je otworzyć, nie wiadomo było czy sytuacja się nie powtórzy. Poznajcie trend ombre i sombre w męskich fryzurach.

Ombre lub sombre – dlaczego warto

Przy klasycznej koloryzacji trzeba ją powtarzać niemal co miesiąc, by dobrze się prezentowała, a przy ombre czy sombre, czyli fryzurach muśniętych słońcem można pozwolić sobie na dłuższą przerwę. Ponadto rozjaśnione końce przy kolejnej wizycie u fryzjera się skraca. Nie trzeba za każdym razem powtarzać rozjaśniania całych włosów, co też sprzyja ich lepszej kondycji. Włosy u nasady, która nie jest poddawana rozjaśnianiu stają się dzięki temu mocniejsze. Jednocześnie efekt rozjaśniania fryzury kilka centymetrów poniżej przedziałka świetnie modeluje rysy twarzy, odmładza i nadaje fryzurze lekkości, a w przypadku sombre – także objętości. Można uzyskać ciekawszą teksturę męskiej fryzury.

Ombre czy sombre? Poznaj różnice w męskiej koloryzacji z odrostem

Jeżeli jesteś nieuświadomiony w kwestiach męskiej koloryzacji, to musisz wiedzieć, czym różni się ombre i sombre. Otóż obydwie koloryzację można określić mianem koloryzacji z odrostem, bo pozostawia się kilka centymetrów włosów od nasady. W przypadku ombre przejście tonalne jest bardziej wyraziste i mogą to być dwa, a nawet trzy odcienie. Z kolei w sombre przejście tonalne jest łagodniejsze, to znaczy różnica w odcieniu to jeden zwykle ton. Ponadto w sombre rozjaśnieniu poddawana jest tylko zewnętrzna strona włosa, a wewnętrzna pozostaje ciemniejsza. W ten sposób w sombre fryzjerzy mogą uzyskać efekt większej objętości fryzury za pomocą koloryzacji. Dół jest poddawany rozjaśnianiu, a góra pozostaje ciemniejsza. Ombre i sombre jest polecane dla osób o każdym kolorze włosów, a najbardziej wyrazisty efekt mogą oczywiście uzyskać osoby o czarnych włosach u nasady. Oczywiście ombre czy sombre nie musi być koniecznie blond. Zwłaszcza w przypadku ombre można poszaleć z kolorami i wybrać nawet niebieski czy czerwony.

Ombre w zestawieniu z włosami męskimi średniej długości i długimi

Decydując się na koloryzację ombre, zapuść swoje włosy przynajmniej na średnią długość. Będzie to wymagało kilku miesięcy zapuszczania grzywy. Niemniej jednak dzięki temu będziesz mógł finalnie uzyskać lepszy efekt koloryzacji. Ombre będzie świetnie się komponować z fryzurami typu side swept albo pompadour. Możesz je również wybrać, gdy chcesz dodać swojej fryzurze na surfera nieco słonecznych refleksów. W przypadku układania takiej fryzury musisz zadbać nie tylko o dobrej jakości kosmetyki takie jak pomady do włosów, bo przyda się również męska szczotka do włosów. Jeśli decydujesz się na pompadour, koniecznością będzie zaopatrzenie się w tę okrągłą. Takie akcesorium pozwoli Ci podnieść włosy u nasady w czasie suszenia i nadać im odpowiednią objętość w połączeniu z kosmetykiem.

Sombre idealne w przypadku krótkich męskich fryzur

Możesz wybrać także koloryzację sombre. W takim przypadku możesz wybrać nawet fryzurę na jeżyka. Dobrze wykonana koloryzacja z odrostem wygląda świetnie nawet na krótkich włosach. Aby efekt był widoczny włosy jednak powinny być lekko podniesione, albo przynajmniej dłuższe w części środkowej. Dlatego koloryzacja z odrostem może sprawdzić się także w przypadku fryzury z dłuższą ale płaską grzywką, krótkimi bokami i tyłem głowy. W tym przypadku właśnie ową grzywkę się eksponuje, a w jej gładkim ułożeniu pomoże męski grzebień do włosów. Tutaj warto wybrać ten o mniejszym rozstawie zębów. Gdy chce się nadać fryzurze większej objętości, sprawdzi się grzebień z większym rozstawem zębów.

Koloryzacja może istotnie urozmaicić męską fryzurę. Jeśli wybierasz po raz pierwszy farbowanie zdecyduj się na delikatny efekt sombre. Gdy nie chcesz zbyt często powtarzać koloryzacji włosów sprawdzi się także efekt ombre.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij