Wykop fame mma

Popularność Fame MMA

Fame MMA to polska federacja sztuk walki, której niezwykle interesującym i pociągającym aspektem są właśnie zawodnicy, którzy często nie są profesjonalistami, a do walk muszą się specjalnie przygotowywać. To właśnie wyróżnia i nadaje Fame MMA takiej popularności (która zresztą wzrosła niemal natychmiast po ogłoszeniu pierwszej gali, a wraz z upływem lat wcale nie maleje) – fakt, że zawodnikami są w znakomitej większości celebryci, zwłaszcza tacy, którzy zasłynęli za sprawą internetu – youtuberzy, influencerzy, streamerzy…Nie brakuje też jednak raperów i różnego rodzaju innych, znanych osobistości. Skrót MMA oznacza mieszane sztuki walki, tak więc na galach tych możemy oglądać zawodników stosujących najróżniejsze kombinacje dyscyplin sportowych, m.in.: boks, kick-boxing…

Najciekawsze walki Fame MMA

Wiele walk rozegranych na galach Fame MMA zyskało wszechobecny rozgłos i wzbudziło powszechne zainteresowanie, nawet wśród osób, które nie maja pojęcia o podobnych wydarzeniach i zazwyczaj ich nie śledzą. Wszystko dzięki różnorodności i tożsamości zawodników! Szczególny rozgłos zyskała walka między Anielą „Lil Masti” Bogusz i Martą „Linkimaster” Linkiewicz – obie panie miały zarówno wielu zwolenników, jak i anty-fanów. Atmosferę podsycały dodatkowo same zawodniczki, zajadle wyzywając się na poprzedzających galę konferencjach. Inną fascynującą walką, tym razem pod względem „technicznym” była walka dwóch youtuberów – Mini Majka i Lorda Kruszwila. Ciekawy w niej był fakt, że Mini Majk jest karłem – między przeciwnikami była więc znaczna różnica wzrostu – aż 38 centymetrów! Różnica w wadze była jednak mniejsza – 8 kg.

Historia Fame MMA

Fame MMA rozpoczęło swoją działalność (zyskując natychmiastową popularność) 30 czerwca 2018r, w Koszalinie. Na tej pierwszej, historycznej gali główną uwagę przyciągnęła walka Michała „Boxdela” Barona (który jest obecnie jednym z czterech zarządców Fame MMA, razem z Wojciechem „WG” Golą, Krzysztofem Rozparą i Rafałem Pasternakiem) z Jakubem „Guzikiem” Szymańskim – streamerem. Tak samo, publiczności ekscytująca wydała się inna walka tamtego wieczoru – pomiędzy Adrianem „Polakiem” Polańskim, a Danielem Zwierzyńskim, znanym bardziej pod pseudonimem „Magical”. Powodem żywego zainteresowania obiema walkami był przede wszystkim spór przeciwników, który rozpoczął się już wiele miesięcy przed galą Fame MMA. Druga gala odbyła się jeszcze tego samego roku, 13 października, w Poznaniu. Na arenie ponowie zawitał „Magical”, tym razem stając przeciwko Marcinowi „Rafonixowi” Krasuckiemu. Oczy widza cieszyło też starcie bliźniaków! Bracia Tyburscy przeciwko braciom Kluk.

2019 rok okazał się szczególnie obfity w walki – doszło do aż czterech gali. Pierwsza z nich, z 30 marca, miała miejsce w Łodzi i przekroczyła rekord polski oglądalności na żywo, na kanale Lorda Kruszwila. Była to też pierwsza walka Fame MMA, w której wystąpiły kobiety. 22 czerwca w Częstochowie mieliśmy szansę podziwiać kolejną walkę kobiecą – m.in pomiędzy dwiema bardzo kontrowersyjnymi postaciami – „Lil Masti” i „Linkimaster”. Nastepne w kolei, czwarte Fame MMA zasłynęło tym, że walczyli na nim aż czterej raperzy, w tym „Filipek” z „Tombem” – którzy znani byli z niedarzenia się zbytnią sympatią. Ostatnia gala tego pamiętnego roku odbyła się na Ergo Arenie 26 października. Mogliśmy zobaczyć tam „w akcji” takie postacie jak Marcin Najman, czy wspomniani wcześniej Mini Majk i Lord Kruszwil.

Pomimo wybuchu pandemii, w 2020 roku odbyły się dwie walki – ze względu na okoliczności, pozbawione były jednak publiczności. Dużą uwagę zainteresowanych przyciągnął udział słynnego rapera – Popka (na siódmej gali) oraz youtubera Marcina Dubiela (na ósmej).

Aż wreszcie nadszedł rok 2021, w którym do tej pory odbyły się dwie gale, 15 maja i 6 czerwca. Fani niecierpliwie czekają na kolejną, która odbędzie się już 2 października!

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij