Nazwy rocznic ślubu

Ślub to tak na prawdę nic innego, jak rytuał wiążący dwoje ludzi, chcących spędzić wspólnie życie. Obchodzone od wieków obrzędy, zwykle składające się z kilku etapów, różnią się w zależności od religii i kultury. Wiąże się z nim silna symbolika i mnóstwo przesądów, jednak podstawą do tego by było udane jest silne uczucie budowane między partnerami.

Fantastyczna chwila jaką jest ślub

Ślub to przede wszystkim czas przygotowań, dbania o to by ten dzień był idealny. Chcemy by wszystko było dopięte na ostatni guzik i nic nie zakłóciło ceremonii. Modlimy się o dobrą pogodę, bo przecież nie chcemy by popsuła nam zabawę, a z resztą ciemne chmury, czy burza to zły omen, jeśli ktoś wierzy w przesady. Gdy stajemy przed sobą, w obecności świadków i najbliższych nam osób, czujemy ulgę i szczęście. Wypowiadamy sakramentalne „tak” lub w nowoczesny sposób po prostu wygłaszany własną przysięgę i nie liczy się nic poza naszą drugą połówką. Wręczenie sobie obrączek pieczętuje przysięgę, mało kto wie, że ta tradycja pochodzi ze starożytnego Egiptu, a do Europy trafiła w wieku IX i choć dziś zamiast obrączek ze skóry czy kości słoniowej, wybieramy raczej złote, to nadal jest to jeden z najważniejszych momentów ceremonii. Wreszcie możemy świętować w gronie rodziny. Biesiada i tańce to nieodzowny element zaślubin, pochodzi z czasów średniowiecza, suto zastawione stoły i zabawa do białego rana miały zapewnić nowożeńcom dostatek i pomyślność.

Ślub decyzją na całe życie

Ślub to niewątpliwie magiczna chwila, w której dwoje kochających się ludzi, przysięga sobie miłość i wierność do końca swoich dni. Chcemy by ten dzień był wyjątkowy i idealny. Wiele tygodni planowania i przygotowań stawia przed wami mnóstwo sytuacji, w których Wasz związek wystawiony jest na próbę. Stres, komplikacje i nieoczekiwane sytuacje, dają możliwość sprawdzenia, jak radzicie sobie wspólnie w obliczu problemu. Bez obaw, jeśli dotrwacie do momentu stanięcia na ślubnym kobiercu, z pewnością poradzicie sobie również na dalszej drodze życia. To bardzo ważne, by przysięgając drugiej osobie trwanie przy niej do śmierci, mieć pewność, że na prawdę tego chcemy. Zawarcia związku nie da się w żaden sposób cofnąć i choć, gdy nasze drogi się rozejdą i zadecydujemy się na rozwód, w naszym życiorysie wciąż pozostanie ślad po wspólnym życiu.

Lista pierwszy 10 lat nazw rocznic ślubu

Nazwy rocznic ślubu zawdzięczamy Emily Post, XIX wiecznej amerykańskiej pisarce i specjalistce od etykiety, która w 1922 roku wymyśliła nazwy dla ośmiu rocznic ślubu 1, 5, 10, 15, 20, 25, 50 i 75. Kolejne zostały wymyślone przez Związek Jubilerów Amerykańskich. Wówczas do każdej rocznicy przypisany był podarek z innym minerałem szlachetnym.

Nazwy pierwszych dziesięciu rocznic ślubu symbolizuje ich trwałość zależną od wspólnie przeżytych lat. Oczywiście im dłużej jesteście razem, tym związek jest bardziej solidny, a uczucia silniejsze.

1. Rocznica: papierowa

Symbolizuje związek dość nietrwały, o który trzeba dbać i dobrze się z nim obchodzić by przetrwał.

2. Rocznica: bawełniana

Przyjemny czas w związku, gdy jego pielęgnacja wymaga uwagi ale staje się łatwiejsza.

3. Rocznica: skórzana

Wasze uczucia stają się stabilne.

4. Rocznica: kwiatowa lub owocowa

Wasz związek rozkwita i dojrzewa.

5. Rocznica: drewniana

Zbudowaliście solidne fundamenty.

6. Rocznica: cukrowa

Czujecie się bezpieczni, nauczyliście się wspólnego życia, ponownie się w sobie zakochujecie.

7. Rocznica: wełniana

Jest jak ciepły wełniany sweter, ogrzewa i chroni.

8. Rocznica: spiżowa, brązowa lub blaszana

Zgromadzoloście doświadczenie potrzebne do pielęgnacji Waszego związku.

9. Rocznica: gliniana lub generalska

Twardy i solidny budulec jakim jest glina, pokazuje, że wasze uczucie jest trwałe i dopasowaliście się do siebie

10. Rocznica: cynowa lub aluminiowa

Te metale nie rdzewieją, więc są symbolem nadziei na resztę lat.

 

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij