tani catering dietetyczny Warszawa

Podejmij z nami wyzwanie i wypróbuj dietę wegeteriańską! Oto naszej rady, by z mięsożercy stać miłośnikiem zdrowej diety!

Warto być wege i jest to uzasadnione z kilku powodów. Przede wszystkim nie powinno się zjadać naszych braci mniejszych, czyli zwierząt. Ale też trzeba zdawać sobie sprawę, że produkcja mięsa opatrzona jest cierpieniem zwierząt, ale i dewastacją przyrody. Szacuje się, że za kilka dekad większość osób będzie wegetarianami, bo hodowla zwierząt wymaga dużych nakładów wody, ale też zatruwa środowiska. Podejmij więc z nami wyzwanie i wypróbuj dietę wegetariańską! Oto naszej rady, by z mięsożercy stać miłośnikiem zdrowej diety!

O empatii w pigułce

Są osoby, które uważają zwierzęta za „coś”. Sami będąc w kościele usłyszeliśmy, że walka o prawa zwierząt jest głupia, bo to tylko zwierzęta. Zatem można na nich testować czy zabijać. Cóż…bez komentarza. Niestety nadal jest wielu ludzi, którzy mają takie podejście. Są i tacy, którzy uważają, że w hodowli zwierząt nie dzieje się nic okrutnego. A jednak dzieje się i to cały czas. Zwierzęta są torturowane, bite, okrutnie zabijane. Pomyślcie tylko, co czuje matka, której zabiera się dziecko, by potem po kilku tygodniach trafiło na talerz jako cielęcina. Zaś sama krowa będzie 24 na dobę dojona. Jeżeli więc macie w sobie choć trochę empatii, to podejmijcie wyzwanie, bo przecież zwierzęta czują ból, a to oznacza, że my ludzie nie mamy prawa ich zabijać, tym bardziej mając taki wybór produktów spożywczych.

Dieta wegetariańska jest smaczna. Ba! Jest pyszna

Poza powodami natury empatycznej na dietę wegetariańską warto przejść z powodu smaku dań. Otóż dania wege są pyszne i trzeba powiedzieć, że słowo „pyszne” nawet w części nie oddaje tego, jak smakują. Bogactwo smaku, różnorodność, ale i zapach oraz aromat – tak w kilku słowach można opisać każde danie. Ktoś powie, że trzeba umieć przygotować dania wege. Jasne, że trzeba umieć, tak samo, jak trzeba umieć przygotować dania z dodatkiem mięsa. A jednak jakoś nikt się nie zastanawia, czy posiłki są odpowiednio zbilansowane. Zresztą zawsze można iść na łatwiznę, w końcu życie należy sobie ułatwiać, a nie utrudniać. A to oznacza, że wystarczy tylko zamówić tani catering dietetyczny. Warszawa jest miastem, gdzie taki można znaleźć, a skoro w Warszawie można to można i w całej Polsce. Warto więc spróbować, by potem nie żałować.

Dieta wege jest zdrowa

tani catering dietetyczny Warszawa

Dieta wege jest smaczna i różnorodna, jest także tania. Ale bardzo ważne jest to, że jest bardzo zdrowa. Jak pokazują badania wegetarianie rzadziej chorują na nowotwory jelit, ale i żołądka, a także mniej często zapadają na choroby przewlekłe. Dodatkowo mają lepszą odporność i nie zmagają się z otyłością czy nawet nadwagą. Utrzymują bez problemu smukłą sylwetkę. Także ryzyko chorób psychicznych u wegetarian jest mniejsze, podobnie jak odczuwanie lęków. Dieta wegetariańska jest lekkostrawna, a przy tym dodaje dużo energii. Dzięki temu, że oparta jest na dużej ilości warzyw, włosy, skóra i paznokcie są ładniejsze i mocniejsze. Swoją drogą wegetarianie młodziej wyglądają. Pomyślcie tylko, że wielu sportowców jest wegetarianami, a nawet weganami, choćby rekordzistka świata w biegach maratońskich Fiona Oakes czy słynni tenisiści, m.in. Novak Djoković, siostry Williams, a także Hubert Hurkacz. Wydolność organizmu u wegetarian jest lepsza. Nie bez znaczenia jest fakt, że wegetarianie dłużej żyją i to wszystko jest poparte badaniami.

Dieta wege jest modna

Teraz uderzymy w najmniej ważny aspekt, ale jednak dla niektórych ważny. Otóż dieta wege jest modna i nic nie wskazuje na to, aby miała przestać być modna, wręcz przeciwnie, jej popularność ciągle rośnie. Wielu celebrytów czy nawet gwiazd kina jest wege i chwali się tym, wszak rzeczywiście jest to powód do dumy. Sami podkreślają, że dzięki tej diecie młodziej wyglądają, ale też zdecydowanie lepiej się czują. Wystarczy tylko wymienić takie osoby jak: Bob Dylan, Jared Leto, Kate Winslet, Brian May czy też Dustin Hoffman.

Wybierając dietę wegetariańską, można pokazać się z najlepszej strony. Jest się więc osobą empatyczną, dla której los zwierząt nie jest obojętny, ale w ten sposób robi się też coś dobrego dla przyrody. Duże znaczenia ma fakt, że wegetarianie rzadziej chorują i dłużej żyją, a przy tym młodziej wyglądają.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij