wydruki opole

Jak usprawnić prace biura? Top 5 rad

Praca w biurze wcale nie jest taka łatwa jakby się mogło wydawać. Pracownicy często zmagają się z bólami kręgosłupa czy też narzekają na zmęczenie spowodowane ciągłym siedzeniem w podobnej pozycji. Jasne, że taka praca jest zdecydowanie lżejsza niż praca w kopalni i z tym nie ma co dyskutować. Jednocześnie tak jak w każdej pracy liczy się efektywność. A z tym bywa różnie. Dziś podpowiemy Wam, jak usprawnić prace biura, by zyskać większą produktywność. Poznajcie naszych top 5 rad.

Top 1: niby mało ważne, a jednak ważne, czyli czystość

W biurze powinna być wymagana absolutna czystość i porządek. Warto wiedzieć, że właśnie w takich warunkach pracuje się zdecydowanie lepiej i można osiągnąć lepsze efekty. Każdy pracownik powinien zadbać o swoje miejsce pracy, ale należy również zatrudnić firmę sprzątającą, która będzie regularnie odkurzała, usuwała kurz czy raz na jakiś czas ozonowała pomieszczenie. Pamiętajcie, że osoby zmagające się z alergiami czy astmą oskrzelową mogą mieć gorszą efektywność, gdy pracują w nieprzyjaznych dla nich warunkach. Koszty sprzątania wcale nie są wysokie, a przy tym można zyskać tak wiele. Poza tym, że w czystym biurze lepiej się pracuje, to kolejną zaletą jest fakt, że dodatkowo tworzycie prestiż wnętrza, czyli gdy biur odwiedza potencjalny klient, jego pierwsze wrażenie jest dobre.

Top 2: motywacja rzecz istotna

Oczekiwania wobec pracowników możecie mieć duże, ale nie zawsze oczekiwania są równe efektom. Czasami dochodzi do monotonii, która także przekłada się na skuteczność w pracy. Trzeba tutaj znaleźć w pracownikach potencjał i zachęcić ich do starania się. Czasami małe rzeczy mogą dać duże efekty i tak zapewne będzie w tym przypadku. Otóż mamy na myśli przygotowanie haseł motywacyjnych na plakatach. Możecie też przy wejściu do biura rozdawać pracownikom kartki z hasłem dnia, które będzie pozytywne i będzie zachęcać do większego starania się. Tutaj polecamy Wam najlepsze wydruki w Opolu, które oferuje firma LR Print Solutions – kliknijcie link, by dowiedzieć się więcej. Skoro już wspominaliśmy o plakatach i hasłach motywacyjnych, to czas przejść także do przygotowania tablicy zadań. Jak to zrobić?

Top 3: tablica zadań

Czas przygotować tablicę zadań. Jeżeli macie do wykonania projekty, podzielcie obowiązki między wszystkich pracowników i do tego właśnie przyda się tablica zadań, na której znajdą się zadania do wykonania, ale też na bieżąco będziecie zaznaczać efekty. Może ona mieć formę gry planszowej, gdzie na finiszu umieścicie hasło „zwycięstwo”. To naprawdę dobrze motywuje i sprawia, że pracownikom bardziej chce się pracować. Takie rozwiązanie przełamie też monotonię, która panuje w biurze i sprawi, że praca stanie jest ciekawsza i będzie przynosić jeszcze większe efekty.

Top 4: miejsce relaksu

Obok biura powinno znaleźć się pomieszczenie, w którym pracownicy mogą napić się kawy czy zjeść w spokoju śniadanie bądź lunch. W takim pomieszczeniu zawsze powinno pachnieć świeżą kawą. Można też przygotować talerz ze słodkimi bułeczkami. Dzięki temu pracownicy będą czuli się docenieni i rzeczywiście zyskają większe chęci do pracy. Każdy pracownik powinien mieć też swój kubek, najlepiej z imieniem i motywującym hasłem. W pomieszczeniu powinna stanąć też lodówka, w której pracownicy mogą trzymać śniadania czy lunch. Jeżeli macie takie możliwości i większy budżet, to zachęcamy do przygotowania strefy relaksu, czyli miejsca, gdzie pracownicy mogą usiąść i posłuchać relaksacyjnej muzyki. To swoiste miejsce, w którym naładują baterie do dalszej pracy.

Top 5: wszystko działa na 100%

Wszystkie sprzęty muszą też działać na 100%. Nie może być tak, że komputery się zacinają, a drukarka drukuje, kiedy chce. Wtedy dochodzi do frustracji i trudno zyskać naprawdę dobrą efektywność. Do tego trzeba zadbać jeszcze o wygodę każdego pracownika, czyli każdy z nich powinien mieć swoje miejsce pracy z biurkiem oraz ergonomicznym fotelem. Nie zapomnijcie jeszcze, aby biuro nie było całe w bieli. Nieco kolorów, ale i kwiaty rzeczywiście sprawią, że jego odbiór będzie pozytywniejszy. Efektem naszych top 5 rad będzie maksymalna wydajność Waszych pracowników, a w nią warto, a nawet trzeba zainwestować.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij