dieta pudełkowa Warszawa

Top 5 zasad, które należy wprowadzić w życie zostając rodzicem

Gdy zostajecie rodzicami, Wasze życie zmienia się o 180 stopni. I nic nie będzie już takie samo. Zmienia się wszystko i to nie zawsze na lepsze. Nie musicie się okłamywać, że jest łatwo, bo nie jest i macie prawo się do tego przyznać. A jak ktoś tego nie robi, to zwyczajnie kłamie. Warto też wprowadzić do swojego życia 5 zasad. Czas je poznać.

Zasada 1: masz prawo marudzić czy nie dawać sobie rady

Przecukrowane rodzicielstwo znane jest z Instagrama, choć prawda jest taka, że gdy ma się pomoc 5 niań, to można mówić o tym, jak jest wspaniale. Ale w codziennym życiu przeciętnego człowieka zatrudnienie takiej pomocy jest niemożliwe. Dlatego też nie wierzcie, że rodzicielstwo może być idealne i jest tylko przyjemne. Z tego też tytułu pamiętajcie, że macie prawo marudzić czy nie dawać sobie rady. I jest to normalne. Bycie rodzicem jest niezwykle ciężkie i jeszcze bardziej trudne. Owszem jest dużo miłości, ale jest też dużo stresu, nerwów i pracy, a uśmiech dziecka wcale nie wynagradza wszystkiego. Zatem jeżeli pojawi się u Was myśl, że macie ochotę wyjść i nie wrócić do domu, to jest ona w pełni normalna. Zapewne nikt Was nie uprzedzał jak będzie ciężko. Ale z drugiej strony jeżeli ktoś wiedziałby jak wygląda rodzicielstwo, to zapewne by się na nie nie zdecydował. A więc narzekanie i marudzenie jest ok.

Zasada 2: nie bój się prosić o pomoc

Jeżeli jesteście już obłędnie zmęczeni i zwyczajnie potrzebujecie snu bądź musicie wyjść choćby na spacer, to nie bójcie się prosić o pomoc. Poproście rodziców czy też rodzeństwo, a może i innych członków rodziny o pomoc. Nie jest to nic złego, ani też wstydliwego. A jeżeli nie macie kogo poprosić o pomoc, to zastanówcie się nad zatrudnieniem wykwalifikowanej niani i także w tym nie ma nic złego. Macie prawo do dużego zmęczenia, zatem warto mieć choćby chwilę odpoczynku i zdrzemnąć się czy wziąć ciepły prysznic, podczas gdy ktoś inny zajmie się Waszym maluszkiem.

Zasada 3: jedz zdrowo

Rodzic też człowiek i też musi o siebie dbać. Nie możecie tylko się poświęcać zapominając całkowicie o sobie. Często dochodzi do tego, że rodzice są tak zmęczenie i tak zapracowani, że nie zwracają nawet uwagi na to, co jedzą. A przecież zdrowa dieta jest niezbędna. Otóż odpowiednio się odżywiając kobieta szybciej dochodzi do siebie po trudach porodu, ale zdrowa dieta zmniejsza ryzyko wielu chorób i dodaje też energii. Ok, pewnie wiele osób powie, że zwyczajnie nie ma czasu na przygotowanie zdrowych posiłków i najłatwiej jest im zakupić hot-dogi na stacji benzynowej. Ale nie jest to prawda. W końcu życie można sobie ułatwić i jest to naprawdę dobre i duże ułatwienie. A mianowicie wystarczy tylko zamówić dietę pudełkową. Tym bardziej że dieta pudełkowa cieszy się dużą popularnością i bardzo łatwo znaleźć dobrą firmę oferującą takie dania. Jednocześnie nawet w mniejszych miastach bez trudno znajdziecie taką firmę i co ważne cena również nie jest bardzo wysoka. Zatem nic tylko zamawiajcie dietę pudełkową w Warszawie, Katowicach czy w innym mieście.

Zasada 4: znajdź czas dla siebie

Każdy rodzic musi każdego dnia znaleźć czas dla siebie, choćby było to tylko 30 minut. Jeżeli nie chcecie prosić o pomoc, to przygotujcie sobie listę dyżurów. Jednego dnia ojciec maluszka może zajmować się nim samodzielnie przez kilka godzin, podczas gdy matka odpoczywa, a kolejnego dnia może być odwrotnie. Dzięki temu zawsze znajdziecie choć chwilę czasu dla siebie. Ale też nie zapomnijcie o swoim związku, a to oznacza, że nie tylko dziecko jest ważne, bo Wy także. Nie powinniście rozmawiać tylko i wyłącznie o kupce dziecka czy ilości mleka, które maluszek wypił, lecz musicie znaleźć także inne tematy. Warto też choć raz w miesiącu wyjść na wspólną kolację i wypocząć w ten sposób. Zatrudnijcie pomoc albo też poproście bliskich o pomoc. Oczywiście na Waszej randce obowiązuje zakaz rozmawiania o dziecku.

Zasada 5: nie porównuj się

Nie porównujecie się z innymi rodzicami, ale też nie porównujecie Waszego dziecka z innymi. Jedno jest high need, a drugie jest oazą spokoju. Jeżeli Wasze jest high need to nie oznacza, że coś zrobiliście źle, lecz oznacza to, że Wasz maluch potrzebuje ciągłego kontaktu z Wami, bo takie właśnie jest.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij