tatuaże słupsk

Tatuaż origami – hit czy kit?

Tatuaże są modne – to fakt niezaprzeczalny, ale warto to uściślić, wszak modne są dobrze wykonane tatuaże, a niekoniecznie takie wykonane przez „znajomego od znajomego”, które zwyczajnie raczej wywołują salwy śmiechu niż zachwyt. Oczywiście ważne jest też wzornictwo i tutaj jest spore pole do popisu, gdyż tatuaże mogą wpisywać się w określony styl, ale też epokę. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się dziarom typu origami. Czy jest to hit, a może raczej kit?

Historia w pigułce

Origami znają chyba wszyscy, choć tak sztuka składania papieru nie jest łatwa i wymaga dużej dawki cierpliwości i jeszcze większej zaangażowania, ale rzeczywiście to, co może powstać ze zwykłego papieru jest imponujące. Choć origami swój początek ma w Chinach, a dokładnie w VI wieku naszej ery, to jednak nadal większości kojarzy się z Japonią. Także tatuaże typu origami są popularne oraz modne, jednak wzornictwo w dużej mierze inspirowane jest kulturą japońską, a nie chińską. W tym przypadku należy sobie zdawać sprawę, że choć takie tatuaże mogą naprawdę genialnie się prezentować, to jednak ich wykonanie jest trudne, a nawet bardzo trudne.

Tatuaż origami – symbolika

tatuaże słupsk

Tatuaż typu origami może być świetną dekoracją ciała i ozdobą na lata, jednak należy wiedzieć, że w kulturze japońskiej duże znaczenie przykłada się do symboliki i nie inaczej jest w przypadku tatuaży, bowiem w tego typu dziarach duże znaczenie ma to, co symbolizuje dany tatuaż, zatem nie może być traktowany tylko jako dekoracja. Jednym z najpopularniejszych motywów jest żuraw. Jest to ptak, któremu Japończycy oddają część, matki niejako modlą się do niego prosząc o ochronę dla swoich pociech. Z żurawiem wiąże się też historia dziewczynki Sadako, która cierpiała na chorobę popromienną, po zrzuceniu przez USA bomby atomowej. Zgodnie z wierzeniami chciała złożyć 1000 żurawi, prosząc o zdrowie, niestety jej się nie udało i zmarła, a jej dzieło dokończyli koledzy ze szkoły. Od tego czasu żuraw stał się też symbolem pokoju. Stąd decydując się na taki tatuaże należy zdawać sobie sprawę, że o ile w Europie będzie on traktowany tylko przez pryzmat świetnej dekoracji ciała, tak w kulturze japońskiej znaczy on coś więcej.

Jakość napisana wykonaniem

Bardzo duże znaczenie ma też to, jak Wasza dziara będzie wykonania. Przede wszystkim tatuaże origami mają dawać efekt 3D, niczym klasyczne origami. Dlatego też ich wykonanie wcale nie jest proste i wymaga od tatuażysty dużej wiedzy oraz umiejętności. Poza wytatuowaniem ram niezbędne jest kolorowanie i tutaj najczęściej wykorzystuje się technikę akwareli, która ma tworzyć coś na wzór ombre, ale cieniowanie może być też bardziej intensywne. Jako że w kulturze japońskiej dużą wagę przykłada się też do symboliki pokoju, to użycie kolorów tuszu musi być dokładnie przemyślane. Na pewno nie należy decydować się na taką dziarę, jeżeli nie macie pewności, że tatuażysta zna się na swojej pracy. Tak naprawdę są to jedne z najtrudniejszych do wykonania tatuaży. Słupsk jest miastem, gdzie swoją siedzibę ma salon SKY TATTOO, zatem jeżeli już jesteście zdecydowani, to polecamy Wam naszym zdaniem najlepszych specjalistów.

Czy warto zdecydować się na tatuaż origami?

Oczywiście odpowiedź jest prosta i brzmi: wszystko zależy od Was. Otóż dziary są świetnymi dekoracjami ciała, ale mogą mieć też wartość symboliczną. Jednak decyzja o ich wykonaniu powinna być w pełni przemyślana, bo jednak nie jest to tymczasowa dekoracja. Owszem ktoś powie, że zawsze można usunąć, ale prawda jest taka, że usuwanie tatuaży wcale nie jest tanie, a do tego zupełnie nie jest przyjemne. Jeżeli jednak już pojęliście decyzję, to pamiętajcie, aby wybrać dobre studio tatuażu, by potem nie żałować.

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Po wykonaniu tatuażu niezbędna jest właściwa pielęgnacja i w tym przypadku trzeba postępować zgodnie z instrukcjami wydanymi przez tatuażystę. Dodatkowo należy chronić miejsce, na którym znajduje się tatuaż przed promieniami UV. Musicie też wiedzieć, że dobry tatuaż swoje kosztuje, wszak za jakość trzeba zapłacić, zatem jeżeli ktoś zaoferuje Wam niską cenę, to uciekajcie czym prędzej, bo wtedy, zamiast ozdoby na ciele, będziecie posiadać anty-ozdobę, której będziecie się zwyczajnie wstydzić.

Tatuaże typu origami to oczywiście hit. Ale pod warunkiem, że są dobrze wykonane, a decyzja o nich jest przemyślana.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij