Prawidłowo działające przekładnie kierownicze, czyli niezbędny element każdego pojazdu

Aby samochód mógł funkcjonować prawidłowo i nie stwarzał niebezpieczeństwa na drodze, konieczne jest, aby wszystkie jego podzespoły działały prawidłowo. Szczególnie ważnym elementem jest przekładnia kierownicza.

Sprawna przekładnia kierownicza umożliwia prawidłową pracę samochodu

Sprawna przekładnia kierownicza umożliwia prawidłową pracę samochodu

Gdzie możesz kupić przekładnię kierowniczą dla swojego auta? Oferta warsztatu samochodowego AutoKarbas

Jak wybrać sprzedawcę oferującego wysokiej jakości przekładnie kierownicze? Warto przed podjęciem decyzji przeprowadzić research np. informacji i opinii użytkowników znajdujących się na forach internetowych. Takie rozwiązanie nie daje wprawdzie stuprocentowej gwarancji sukcesu, lecz zwiększa szansę na to, że dokonany wybór okaże się właściwy. Jednym ze sprzedawców, który oferuje takie produkty i części samochodowe, jak m.in. przekładnie kierownicze, jest przedsiębiorstwo AutoKarbas, którego siedziba znajduje się w atrakcyjnej lokalizacji w Poznaniu. AutoKarbas to warsztat samochodowy, który od wielu lat świadczy profesjonalne usługi m.in. w zakresie naprawy oraz konserwacji przekładni kierowniczych. Oczywiście, przekładnie kierownicze w Autokorbas z Wysogotowa to nie jedyny rodzaj usługi wchodzącej w skład oferty warsztatu, który zajmuje się także np. obsługą instalacji gazowych w samochodach.

Opis: Należy dokonać wyboru rzetelnego warsztatu, który zajmuje się od lat wymianą i konserwacją przekładni kierowniczych.

Czym są przekładnie kierownicze? Skutki awarii przekładni w samochodzie

Choć urządzenie to jest niezwykle istotne z punktu widzenia funkcjonowania całego samochodu, wielu kierowców (także tych z wieloletnim doświadczeniem na drodze!) nie zna odpowiedzi na pytanie: „czym właściwie są przekładnie kierownicze w samochodzie?”. Niezależnie od modelu samochodu, stanowi ona element zwrotniczy układu kierowniczego i jest odpowiedzialna za zmianę obrotowego ruchu kierownicy na ruch podłużny. Aby nie poświęcać zbyt wiele uwagi detalom technicznym, wystarczy wspomnieć, że to właśnie dzięki przekładni kierowniczej możliwa jest „komunikacja” między kierownicą samochodu a jego kołami.

To właśnie dlatego znajdująca się w aucie przekładnia kierownicza musi odznaczać się nienagannym działaniem. Jednocześnie, część ta jest silnie zużywana podczas użytkowania samochodu – stąd powstaje ryzyko, że przekładnia przestanie spełniać swoją rolę, narażając kierowcę oraz innych uczestników drogi na wypadek. Niestety, różnego rodzaju problemy (zarówno drobne usterki, jak i poważniejsze awarie) to właściwie codzienność przeciętnego posiadacza samochodu.

Przekładnia kierownicza jest narażona na awarie w wyniku codziennej eksploatacji.

Przekładnia kierownicza jest narażona na awarie w wyniku codziennej eksploatacji.

Jakie są najczęstsze oznaki niewłaściwie działającej przekładni kierowniczej w samochodzie? Zazwyczaj, w takiej sytuacji mogą pojawić się między innymi następujące problemy:

  • wyciek płynu wspomagającego – najczęściej spotykane źródła wycieku płynu to m.in. maglownica (jest to jedna z najważniejszych części składowych przekładni kierowniczej) lub pompa wspomagania;
  • luz na kierownicy – jeśli podczas kierowania samochodem na drodze odnosisz wrażenie, że kierownica jest zbyt „luźna”, najprawdopodobniej oznacza to właśnie problemy z przekładnią kierowniczą (luz oznacza bowiem, że przekładnia kierownicza nie odbiera „sygnałów” dawanych jej przez kierownicę). W efekcie, wykonywanie manewrów skręcania samochodem zostaje znacznie utrudnione – jak łatwo przewidzieć, stanowi to bardzo duże ryzyko wypadku. Innym objawem jest także blokada kierownicy wynikająca np. z rdzewienia podzespołów przekładni kierowniczej. Taka sytuacja również uniemożliwia prawidłowe prowadzenie auta;
  • stukanie kierownicy – jest do dość charakterystyczny, uciążliwy dźwięk, który słychać podczas kierowania autem (zwłaszcza podczas jazdy po nierównościach na drodze).

Niezależnie od tego, który z powyższych symptomów wystąpi, rozważny kierowca samochodu nie powinien lekceważyć żadnego z nich – awaria przekładni kierowniczych prowadzi do trudności we właściwym prowadzeniu samochodu i utrudnia szybkie reagowanie na zdarzenia, które mają miejsce na drodze. Łatwo sobie wyobrazić, do czego może doprowadzić opóźniona reakcja auta na nasze ruchy kierownicą – taki jest właśnie skutek posiadania wadliwej przekładni kierowniczej.

Awaria przekładni kierowniczej – w jaki sposób jej zaradzić?

Awaria przekładni kierowniczej może wystąpić w przypadku każdego typu samochodu. W takim przypadku należy działać niezwłocznie, by uniknąć problemów na drodze! Przekładnia może zepsuć się w aucie: dostawczym, osobowym, ciężarowym, nowym czy używanym. Zużywanie się poszczególnych elementów samochodu to naturalny efekt nawet w przypadku wykorzystywania auta do krótkich tras po ulicach miasta. Wobec tego oczywiste wydaje się pytanie: „jak zaradzić awarii przekładni?”. Jednym ze sposobów jest regeneracja przekładni kierowniczej, która polega na jej demontażu w celu oceny stopnia zużycia poszczególnych podzespołów. Dzięki temu możliwe jest określenie, jakie elementy przekładni kierowniczej zostaną poddane naprawie.

Oczywiście, jeśli usterki w przekładni kierowniczej okażą się na tyle poważne, że przeprowadzenie jej konserwacji niestety okaże się niemożliwe, możliwe jest dokonanie wymiany urządzenia na nowe. Jest to wprawdzie rozwiązanie bardziej kosztowne dla posiadacza samochodu, z drugiej jednak strony oznacza wymianę na nową przekładnię, która powinna działać prawidłowo jeszcze przez wiele lat.

Przekładnie kierownicze – dlaczego warto skorzystać z oferty warsztatu AutoKarbas?

Obecnie na rynku artykułów motoryzacyjnych funkcjonuje wiele przedsiębiorstw, które w ramach prowadzonej działalności gospodarczej oferują części do samochodów, w tym między innymi przekładnie kierownicze. Należy przy tym jednak pamiętać, że wybór odpowiedniej przekładni dla samochodu jest niezwykle ważny, bowiem umożliwia prawidłowe funkcjonowanie całego samochodu.

Dlaczego warto skorzystać z oferty AutoKarbas? Odpowiedź na to pytanie jest prosta: aby móc w pełni cieszyć się komfortową oraz, co jest najważniejsze, bezpieczną jazdą, potrzebny jest profesjonalizm, doświadczenie oraz rzetelne podejście pracowników warsztatu do problemów zgłaszanych przez kierowcę. Wszystkie te cechy charakteryzują warsztat AutoKarbas.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij