Kupowanie, a wypożyczanie – co jest bardziej opłacalne? Tylko fakty, zero mitów

Kupowanie a wypożyczanie – przed tym dylematem stoi wiele osób i zastanawia się, co będzie dla nich bardziej opłacalne. Otóż odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta i brzmi: to zależy. To zależy od wielu czynników, ale my je przeanalizowaliśmy, zatem przedstawimy Wam tylko fakty i zero mitów.

Samochód – kupować czy wypożyczać?

Pewnie większości z Was odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista, ale wcale taka nie jest. Jeżeli sądzicie, że zakup samochodu jest zawsze dobrym pomysłem, to jesteście w błędzie, podobnie rzecz ma się jeżeli ktoś sądzi, że lepiej wypożyczać niż kupować. Otóż kluczem do sukcesu, a raczej opłacalności jest to, ile z danego pojazdu będziecie korzystać. Z jednej strony zakup samochodu wiąże się z kosztami, ponadto trzeba wykupić ubezpieczenie, ale też zatankować. Sama eksploatacja wiąże się z tym, że może coś się zepsuć, a to z kolei wiąże się z kolejnymi wydatkami. Ale też wypożyczanie nie jest tanie, bo średnia cena za dzień wynosi 300 złotych i tutaj mówimy o samochodzie budżetowym, czyli z niższej półki, ale jeżeli chcecie coś lepszego, to cóż, ceny będą już znaczenie wyższe. Do tego musicie też zatankować i co najważniejsze sprawdzić czy w cenie wypożyczenia jest ubezpieczenie na wypadek kolizji, bo w innym przypadku będziecie musieli pokrywać naprawy z własnych pieniędzy. W ogólnym rozrachunku nadal zakup samochodu wydaje się bardziej opłacalny, ale tylko wtedy, gdy będziecie z niego regularnie korzystać, bo jeżeli będziecie nim jeździć od święta, to lepszy jest wynajem. Swoją drogą w dużych miastach USA czy Europy mało kto kupuje samochód, większość osób korzysta z metra czy taksówek i tylko, gdy wybiera się w dalszą podróż, to decyduje się właśnie na wynajem.

Wypożyczenie czy kupienie w odniesieni do rowerów

Jazda na rowerze jest przyjemnością, świetną aktywnością, ale też fajnym sposobem spędzania wolnego czasu. Ale czy warto kupić jednoślad, czy lepiej skorzystać z wypożyczalni rowerów? Cóż, tutaj znowu odpowiedź nie jest jednoznaczna, bo także w tym przypadku wszystko zależy od tego, czy hobbystycznie jeździcie na rowerze, czy raczej dojeżdżacie na jednośladzie do pracy. Zasadniczo musicie wiedzieć, że w przeciwieństwie do wypożyczenia samochodu, ceny w wypożyczalni rowerów są bardzo niskie. Szczególnie polecamy Wam wypożyczalnie rowerów Wygodny Rower. Tym bardziej, że możecie zdecydować się na wysokiej jakości modele. Ale jeżeli rower jest Waszym głównym środkiem transportu, to lepiej zainwestować w model dobrej jakości, choć takie wcale nie muszą być bardzo drogie, bo możecie je zakupić za mniej niż 2000 złotych. Polecamy te marki Romet. Jeżeli macie ochotę zorganizować wspólną wycieczkę i nie stać Was na zakup jednośladów dla całej rodziny, to skorzystanie z wypożyczalni jest dobrym rozwiązaniem.

Wypożyczanie rusztowań czy zakup?

Wypożyczanie rusztowań czy zakup? Czas poznać odpowiedź na to pytanie, bo przynajmniej w tym przypadku odpowiedź można uznać za w pełni jednoznaczną. Jeżeli prowadzicie swoją firmę i macie regularnie zlecenia, to zakup wydaje się bardzo opłacalny. Jeżeli natomiast potrzebujecie rusztowania, by naprawić elewację czy też nałożyć tynk, to jak nic lepiej skorzystać z wypożyczalni, ale pamiętajcie, aby termin uzgodnić wcześniej, bo często z dnia na dzień nie jest to możliwe.

Zakup ekspresu czy jego dzierżawa?

Prowadząc firmę trzeba pracownikom w biurze zapewnić ekspres do kawy oraz oczywiście kawę, ale każdy kto przeglądał oferty ekspresów wie, że te najbardziej wydajne, profesjonalne tanie nie są, a wręcz przeciwnie. Zatem dzierżawa wydaje się w tym przypadku bardzo korzystna, ale też warto porównać warunki, bo niektórzy „dzierżawodawcy” windują ceny. Dlatego trzeba dokładnie przeczytać umowę. Pamiętajcie, że jeżeli zatrudniacie choćby kilkunastu pracowników, to zwykły ekspres może nie podołać parzeniu kawy, a naprawy też tanie nie są. Zatem najlepiej porównać koszty, ale można też zdecydować się na leasing.

Jak zauważyliście zarówno zakup jak i wypożyczenie czy wynajem może być korzystne, ale nie musi. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo wszystko zależy od różnych czynników. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest bardzo dokładnie porównanie warunków i sprawdzenie, co w danej chwili jest lepszym wyborem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij