Całoroczna podróż kamperem po świecie – czy to się uda? Kilka rad dzięki, którym lepiej przygotujecie się do niej

Wycieczki kamperem są bardzo popularne, ale pomyślcie, a jakby tak pójść o krok dalej i zamiast wycieczki kilkutygodniowej postawić na całoroczną i to po świecie? My jesteśmy na „tak”. Dlatego też w tym wpisie przedstawimy Wam kilka rad dzięki, którym lepiej się do niej przygotujecie.

Nie „na oko”, lecz rzetelnie

Oczywiście przed długą podróżą należy bardzo dokładnie sprawdzić stan techniczny kampera. Jeżeli nie jest on w najlepszym stanie, to albo czeka Was inwestycja w naprawę, albo też lepiej sobie darować podróż, wszak bezpieczeństwo jest najważniejsze i na nim absolutnie nie można oszczędzać. Tylko samochód w pełni sprawny podoła tak długiej podróży bez awarii. Ale pamiętajcie też żeby powierzyć ocenę stanu technicznego specjalistom, a nie robić to „na oko”. Kamper musi być sprawdzony od A do Z, zatem trzeba podłączyć go pod komputer diagnostyczny, dzięki temu unikniecie przykrych niespodzianek na trasie. Ale absolutnie nie zostawiajcie tego na ostatnią chwilę, gdyż jeżeli okaże się, że czekają Was trudniejsze naprawy, to cała podróż może znacząco się opóźnić.

Ważne informacje dla każdego podróżnika

Cóż, do podróży kamperem trzeba przygotować się w każdym, nawet najmniejszym, szczególe. Jak wiadomo życie potrafi zaskakiwać, choć nie zawsze pozytywnie, dlatego jak mówią: „przezorny zawsze ubezpieczony”, co oznacza, że koniecznie trzeba wykupić ubezpieczenie zdrowotne. Dzięki temu w razie jakiejś zaskakującej czy niebezpiecznej sytuacji zostaniecie przetransportowani na teren Polski. Ale, poza ubezpieczeniem zdrowotnym, należy też kupić ubezpieczenie samochodu i to takie, które obejmuje naprawy czy holowanie, zatem nie każde AC wystarczy. W tym przypadku bardzo dokładnie musicie sprawdzić, co obejmuje, aby znowu uniknąć przykrych niespodzianek. Oczywiście nie możecie zapomnieć też o tym, aby sprawdzić przepisy dotyczące wjazdu, choćby z powodu koronawirusa. Niezbędne jest też zaszczepienie się, no chyba, że chcecie ponosić koszty kwarantanny i testu. Ale nie tylko szczepionka przeciwko COVID-19 jest niezbędna, bo należy też zaszczepić się na szczepionkami rekomendowanymi przez ministerstwo, które notabene w wielu przypadkach są obowiązkowe. O ile na terenie Europy nie ma takiego problemu, to gdy chcecie zwiedzać inne kontynenty, co przecież jest możliwe, wszak są promy, to w wielu krajach panują jeszcze cięższe choroby wirusowe, choćby błonica czy dur brzuszny. Koszty szczepionek są owszem nieduże, ale pamiętajcie, aby pomyśleć o nich odpowiednio wcześnie. Ale to nadal nie wszystko, bo jeżeli wyjeżdżacie poza teren Europy, to musicie jeszcze dowiedzieć się więcej o kulturze, by uniknąć dziwnych czy nawet nieprzyjemnych sytuacji.

Wygoda ma znaczenie, czyli o czym musicie pamiętać?

W myśl zasady, że życie trzeba sobie ułatwiać, a nie utrudniać koniecznie pamiętajcie, aby zadbać o wygodę w kamperze. Na pewno ważne jest wyposażenie, czyli wszelkie sprzęty, ale też akcesoria kuchenne. Nie można także zapomnieć o macie do kampera, na której zawsze można odpocząć czy zwyczajnie posiedzieć. Mogą być w formie karimaty, ale możecie też wybrać dmuchany fotel czy nawet sofę. Ale pomyślcie jeszcze o akcesoriach, które sprawią, że zachowacie porządek i czystość i nie będziecie musieli tak często sprzątać. Tutaj akurat mamy na myśli klapę błotną czy dywaniki.

Pieniądze, czyli lepiej więcej niż mniej

O ile ceny mat do kamperów nie są wysokie, tak jednak sam wyjazd, tym bardziej, że ma trwać rok, będzie wiązał się z kosztami i to nie małymi. Otóż wystarczy tylko wspomnieć o benzynie, opłacie za parking, ale też trzeba kupić jedzenie, a ponadto bilety wstępu do muzeum, itp. Jednak w razie czego warto też mieć nieco odłożone na wypadek awarii. Nie warto jednak zabierać wszystkich pieniędzy w banknotach, lecz lepiej większą część zostawić na koncie, bo tak zwyczajnie jest bezpieczniej. Jeżeli uważacie, że może nie starczyć Wam na podróż, to lepiej poczekać i dozbierać niż już teraz wyruszać, a potem mieć problem z brakiem gotówki.

Całoroczna podróż kamperem może być udana, ale pamiętajcie o właściwym przygotowaniu się do niej. Koniecznie też skorzystajcie z naszych rad.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij