Jakie części w iPhone wymagają najczęściej wymiany?

iPhony to jedne z lepszych telefonów dostępnych na rynku. Z tego powodu posiadają one wysoką cenę. Często w przypadku uszkodzenia danego komponentu wymagana jest jego wymiana lub naprawa. Najbardziej optymalnym działaniem w takiej sytuacji jest udanie się do serwisu. Niekoniecznie musi być to autoryzowany salon Apple’a, który policzy sobie zdecydowanie więcej za wymianę. Wymiana to także zdecydowanie ekonomiczniejsze opcja, niż zakup nowego urządzenia.

Bateria a jej kondycja

Batery condition w iPhone’ach to jeden z ich największych mankamentów. Wynika to z szybkiego zużywania tego komponentu, nawet w najnowszych modelach. Często sytuacja jest doprowadzona do takich stanów, gdzie użytkownik telefonu musi ładować go dwa razy dziennie. Należy tutaj wspomnieć, że przy intensywnym użytkowaniu ilość potrzebnych ładowań może być znacznie większa. Problem ten dotyczy zwłaszcza starszych modeli. Bateria potrafi zużywać się w zastraszającym tempie, nawet przy nie użytkowaniu iPhona. Na szczęście w nowszych modelach problem ten nie jest aż tak poważny, jednak mimo wszystko występuje.

W momencie, w którym kondycja baterii spadnie poniżej optymalnej warto jest udać się do salonu i dokonać jej wymiany. iPhone 11 pro wymiana baterii albo wymiana baterii iPhone X to najczęściej świadczone usługi. Wynika to z tego, że wspomniane wcześniej modele są względnie nowe. Przy kilkuletnim użytkowaniu kondycja baterii w tych telefonach spada poniżej znośnej. Z tego powodu dużo użytkowników ją wymienia, zamiast kupić nowe urządzenie.

Wrażliwe szybki

iPhony mają także tendencję do posiadania słabej odporności mechanicznej. Często przy upadkach z nawet niewielkich wysokości szybki ulegają zniszczeniu. Zdecydowanie obniża to wartość estetyczną urządzenia oraz wpływa negatywnie na jego użytkowanie. Wymiana szybki iPhone SE 2020, ze względu na wrażliwość modelu często jest wykonywana w salonach.

Nowe życie iPhone

Dzięki wymianie pojedynczego komponentu urządzenie może zyskać drugie życie. Obecnie ceny najnowszych modeli iPhonów są bardzo wysokie, nawet jak na zagraniczne standardy. Dlatego warto jest przemyśleć wymianę kluczowych części dla funkcjonowania telefonu. Wcześniej wspomniana bateria i szybka po wymianie przełożą się na zupełną metamorfozę urządzenia. W przypadku szybki będzie to zmiana kosmetyczna oraz ułatwienie użytkowania. Bateria natomiast umożliwi korzystanie ze sprzętu przez cały dzień na jednym ładowaniu. Oczywiście zależy to od intensywności eksploatacji telefonu. Prywatne salony zajmujące się wymianą części w iPhone’ach to ekonomiczne rozwiązanie, które jest równie profesjonalne, co w oryginalnym punkcie Apple.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij