telefon białystok

Czy senior potrzebuje telefonu stacjonarnego?

Niemal każdy z nas posiada już smartfon. Tak naprawdę aż trudno wyobrazić sobie jego brak. W końcu smartfony służą nam już nie tylko do rozmów czy pisania wiadomości, ale korzystamy z nich dla rozrywki czy nawet pracujemy na tych sprzętach. Jednak nadal jest jedna grupa osób, która jest dużym przeciwnikiem takich telefonów, a do tej grupy należą seniorzy. Skoro ciężko Wam przekonać dziadka czy babcie do smartfona, to może warto zastanowić się, czy przypadkiem dla dziadków dobrym wyborem nie będzie telefon stacjonarny. Dziś zastanowimy się, czy senior potrzebuje właśnie telefonu stacjonarnego.

O telefonach stacjonarnych zdań kilka

W latach 90-tych trudno było znaleźć rodzinę, która nie posiadała telefonu stacjonarnego. A obecnie trudno znaleźć osoby, które nie posiadają telefonu komórkowego, no, chyba że to seniorzy. Często starsze osoby uważają, że im „ta cała technologia” nie jest do niczego potrzebna. Można usłyszeć też głosy, że smartfony są dla nich za trudne. Oczywiście można przekonywać, że tak nie jest, ale czasami warto uszanować zdanie innych osób. Na szczęście seniorzy nie mają już tak negatywnych odczuć w stosunku do telefonów stacjonarnych. Z tego też powodu warto pomyśleć nad zakupem właśnie takiego aparatu dla babci i dziadka. Pomyślcie tylko, że kilkanaście lat temu ceny za minutę rozmowy przez telefon komórkowy były bardzo wysokie, a obecnie z wysokimi cenami kojarzą się abonamenty telefonów stacjonarnych. Ale na szczęście można znaleźć ciekawe i tanie oferty i zakupić choćby abonament za telefon Białymstok, który oferuje firma Koba. Zatem cena nie musi być już przeszkodą.

Dlaczego senior powinien posiadać telefon stacjonarny?

Niektórzy seniorzy niespecjalnie przepadają za nowoczesną technologią, a wręcz przeciwnie – bardzo od niej stronią. Ale jednak telefon stacjonarny trudno do nowoczesnych rozwiązań zaliczyć i z tego też powodu może odpowiadać starszym osobom. Otóż telefony stacjonarne są im znane i kojarzą się z latami 90-tymi, kiedy korzystano z nich na potęgę. Z tego też powodu wielu seniorów rzeczywiście może zgodzić się właśnie na zakup takiego telefonu. Nie można też zapominać, że posiadanie go ma wiele zalet. Przede wszystkim osoby starsze mogą być w kontakcie z rodzinami w łatwy i szybki sposób. Jednocześnie można wybrać model z większymi guzikami, dzięki którym wybranie numeru będzie dla seniorów łatwe i szybkie. Telefony stacjonarne są też proste w obsłudze i seniorzy pamiętają z lat ubiegłych jak z nich korzystać, a więc nie muszą się uczyć czy denerwować, że czegoś nie potrafią zapamiętać. Niska cena abonamentu, jaki obecnie oferuje wiele firm jest kolejną zaletą.

Bezpieczeństwo przez wielkie „B”

Oczywiście telefony stacjonarne wpływają też na bezpieczeństwo seniora. Otóż za pomocą szybkiego wybierania mogą zadzwonić na numer alarmowy. Ale mogą też wybrać model telefonu z guzikiem alarmowym. Taki guzik alarmowy daje im większe poczucie bezpieczeństwa, ale także rodziny seniorów będą spokojniejsze. Pamiętajcie, że są osoby, które pomimo podeszłego wieku nie chcą zamieszkać ze swoimi dziećmi i z tego też powodu przynajmniej fakt, że rodzice posiadają telefon stacjonarny z guzikiem alarmowym powoduje, że nie muszą się codziennie martwić przynajmniej w taki dużym stopniu. Wybór modeli stacjonarnych także wcale nie jest mały. W końcu dostępne są telefony bezprzewodowe, ale też typowe klasyki. Zatem seniorzy mają całkiem spore pole do wyboru. Nie bez znaczenia jest także fakt, że osoby starsze kojarzą telefony z przeszłością i często wywołują one w nich pozytywne wspomnienia i kojarzą się im ze starymi, dobrymi czasami.

Wniosek jest jeden i brzmi…

Każdy senior powinien posiadać telefon stacjonarny i to zarówno dla wygody, jak i dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa. Dodatkowo też taki telefon będzie dobrym wyborem nawet dla seniorów, którzy mają swoje smartfony, które często zapominają naładować. Duże znaczenie ma także fakt, iż telefony są, jak już wspominaliśmy, proste w obsłudze. Do tego pamiętajcie, że modele stacjonarne uznaje się za niezawodne. W końcu nie wieszają się i nie trzeba ich aktualizować.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij