perły księżniczki.- dlaczego nie są lekiem

Perły Księżniczki – dlaczego nie są lekiem?

Dyskusja dotycząca Pereł Księżniczki rozgrzała w ostatnich miesiącach polski Internet. Dyskusję rozpoczęła jedna z lekarek, która uznała, że stosowanie tamponu jest nierozważne. Wiele kobiet odpowiedziało, że regularnie korzysta z Pereł Księżniczki, które w ich opinii są bardzo skuteczne. Pojawiły się również argumenty przeciwników Pereł, że gdyby były skuteczne to byłyby lekiem. Czy tak jest w rzeczywistości? Dlaczego zioła nie są sprzedawane jako leki? Zapraszamy do lektury.

Zioła – pierwszy filar medycyny

Zioła w terapii chorób wykorzystywane są od wieków. Stosowano je na długo przed tym, zanim wynaleziono leki. Wielu z nas regularnie wciąż wykorzystuje lecznicze właściwości ziół chociażby mięty, rumianku czy szałwii. Nie ulega wątpliwości, że mają one działanie terapeutyczne. Podobnie dobre rezultaty obserwują kobiety stosujące Perły Księżniczki. Pomimo tego zioła nie są lekiem, co nie znaczy, że powinniśmy z nich zrezygnować.

Dlaczego zioła nie mają statusu leków?

Pierwszym i kluczowym problemem dotyczącym ziołolecznictwa jest nieco odmienny skład substancji aktywnych zawartych w ziołach pochodzących z różnych upraw. To jest najważniejszy powód, dla którego nie można opracować uniwersalnego składu leku. Różna zawartość substancji aktywnych wymagałaby każdorazowego dodatkowego badania składników i dostosowania receptury. Proces ten jest niezwykle trudny do przeprowadzenia w ramach zakładu produkcyjnego. Oczywiście istnieją dodatkowe przyczyny, lecz ich znaczenie jest znacznie mniejsze.

Perły Księżniczki Fohow– czy można je stosować samodzielnie?

Perły Księżniczki, podobnie jak inne preparaty ziołowe, można stosować samodzielnie. Co do zasady zioła o stosowaniu miejscowym nie wymagają konsultacji z lekarzem. Miejscowe stosowanie z reguły nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych. Tym samym Perły Księżniczki można bez obaw stosować bez konsultacji z lekarzem, lecz należy przestrzegać zaleceń producenta. Należy także pamiętać, że oryginalne Perły Księżniczki dostępne są tylko u sprawdzonych sprzedawców. Warto też wspomnieć tu o cordycepsie Fohow Oral Liquid.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij