naprawa laptopów białystok

Awaria laptopa – kupować nowy czy naprawiać stary? Poznaj odpowiedź na to pytanie!

Wypadki chodzą po ludziach, to fakt niezaprzeczalny, ale „chodzą” też po laptopach i to znaczenie częściej. Cóż, prawda jest taka, że wystarczy tylko chwila nieuwagi i już może dojść do zalania bądź też uszkodzenia tego delikatnego sprzętu, co oczywiście wiąże się z nerwami i stresem czy da się go naprawić, czy raczej konieczna jest wymiana. A jaka jest prawda?

Wiek ma duże znaczenie – mit czy prawda?

Cóż, jest to prawda. Szacuje się, że laptop powinien nam służyć przez okres około 3 lat i niestety po tym czasie może się okazać, że konieczna będzie wymiana sprzętu, choć wcale tak być nie musi. Jeżeli jednak Wasz laptop ma 5 lat i nadal świetnie się sprawuje, to naprawdę macie szczęście, bo w większości laptopy pracują bezawaryjnie właśnie przez okres trzech lat, ale są i takie, które już po roku niestety nadają się do naprawy. Trzeba zdawać sobie też sprawę, że żywotność można zwiększyć, jeżeli właściwie będziecie go użytkować, a więc konieczne jest regularne czyszczenie, ale też korzystanie z antywirusa. Niby to oczywiste, ale jednak wiele osób o tym zapomina. Jeżeli jednak dojdzie do awarii i zaniesiecie komputer do serwisu, to może się okazać, że koszt naprawy będzie przewyższał wartość rynkową i wtedy macie „trudny orzech do zgryzienia”, bo jednak zakup nowego, to duży koszt, ale z drugiej strony naprawa też nie kosztuje mało, szczególnie że sprzęt nie jest dużo wart.

Awaria goni awarię

Cóż, jak to zwykle bywa życie potrafi zaskoczyć choćby awarią laptopa i to całkiem z zaskoczenia. Wylanie napoju czy też uszkodzenia mechaniczne zdarzają się aż za nadto często i w większości wynikają z nieuwagi czy braku rozwagi bądź też pośpiechu, a efekt jest ten sam, czyli niedziałający sprzęt. Oczywiście można tego uniknąć, ale jak wiadomo „mądry Polak po szkodzie”, zatem dopiero, gdy zalejemy sprzęt uczymy się, by nie kłaść dużego kubka z kawą przy obudowie, bo mały ruch i zawartość ląduje na nim. Jednak, gdy już do tego dojdzie, nie ma co panikować, lecz koniecznie należy odłączyć sprzęt od źródła zasilania, następnie zapakować i udać się do profesjonalnego serwisu zajmującego się naprawą laptopów. W Białystoku polecamy Wam firmę Koba.

Czy samodzielnie podejmować się naprawy laptopa?

naprawa laptopów białystok

Odpowiedź na to pytanie oczywiście może być tylko jedna i brzmi: „to zależy”. Zależy od tego, czy macie pojęcie o tym, co chcecie zrobić. Będziemy z Wami szczerzy, owszem w sieci możecie znaleźć wiele rad dotyczących usuwania awarii, ale prawda jest taka, że jeżeli nie macie wiedzy i doświadczenia, to sobie nie poradzicie. Niestety sporo tych rad nie jest trafna, a zasadniczo ma niewiele wspólnego z prawdą. Wystarczy tylko wspomnieć, że znaleźliśmy informację, że zalanego laptopa wystarczy wysuszyć suszarkę i będzie działał. Absolutnie nie polecamy Wam tego robić, bo zdecydowanie bardziej go uszkodzicie i wtedy nie ma co liczyć, że będzie można go naprawić. Dlatego też pamiętajcie, że jeżeli nie macie umiejętności i wiedzy, to lepiej oddać sprzęt w ręce profesjonalistów.

Naprawić czy kupować nowy?

Cóż, tak naprawdę wszystko zależy od tego, jaka to awaria. Jeżeli jest to coś drobnego i niedrogiego to nawet stary, ale dobrze działający laptop warto naprawiać. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda, gdy awaria jest duża, a przy tym Wasz sprzęt stary, bo rzeczywiście koszty mogą znacząco przekroczyć wartość, ale jednak zakup nowego urządzenia, to także duże koszty. Dlatego też najlepiej skorzystać z fachowej rady serwisanta. Jeżeli uzna on, że podzespoły są na tyle sprawne, że po naprawie laptop posłuży Wam przez dłuższy czas, to należy posłuchać tej rady, natomiast jeżeli urządzenie nie jest w najlepszym stanie, to zasadniczo czas pomyśleć o nowym, co wiąże się już ze zdecydowanie większymi kosztami. Jednak tak jak już wspominaliśmy, nawet laptopy z wyższej półki często dobrze działają zaledwie przez trzy lata, a następnie konieczna jest naprawa.

Aby uniknąć niepotrzebnych wydatków, zdecydowanie lepiej uważać na laptop, ale jednak prawda jest taka, że wystarczy tylko mały błąd i już może dojść do uszkodzenia sprzętu i wtedy staje się przed dylematem czy kupować, czy naprawiać i w tym przypadku najlepiej ocenić wartość sprzętu, koszty naprawy i zastanowić się, co jest bardziej opłacalne.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij