Zasiłek pogrzebowy: poznaj istotne fakty

Coraz więcej osób nie wie, czym cechuje się profesjonalny zakład pogrzebowy. Masz podobne wątpliwości odnoszące się do tego tematu? Jakie cechy ma profesjonalny zakład pogrzebowy? Eksperci z tego właśnie podmiotu między innymi pomagają ze sprawami pobocznymi. A do tego grona można zaliczyć załatwianie kwestii odnoszących się do zasiłku pogrzebowego. Chcesz dowiedzieć się więcej w tym temacie? W takim razie tym bardziej warto przeczytać poniższy poradnik.

Co to w ogóle jest zasiłek pogrzebowy? Kompletnie nie masz wiedzy w tym temacie? Wszystko dlatego, że wcześniej nie miałeś do czynienia z takimi właśnie zagadnieniami? Na szczęście takie informacje można bardzo szybko znaleźć. Na przykład w sieci. Poza tym profesjonalny zakład pogrzebowy również podpowiada w ramach tego właśnie zagadnienia. Czym zatem jest w praktyce profesjonalny zakład pogrzebowy? Warto zaznaczyć, że to zapomoga finansowa. Takie świadczenie jest wypłacane tylko jeden raz. Na przykład na wniosek osoby, które ubiega się o pieniądze. Dzięki gotówce z tego tytułu można na przykład zorganizować pożegnanie naszego zmarłego niedawno członka rodziny itp.

Kto zaś w ogóle wypłaca takie właśnie pieniądze? To jest zasadniczo tutaj bardzo dobre pytanie… Chodzi zaś o instytucje, w których za życia była ubezpieczona dana osoba, która niedawno zmarła. Może to być Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Taka sytuacja ma miejsce zdecydowanie najczęściej. Czasami zaś (chodzi tutaj o rolników) chodzi o Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, czyli tak zwany KRUS. Aktualnie nie brakuje osób, które właśnie w ten konkretny sposób są ubezpieczone. Jeśli zatem członek rodziny będzie chciał wypłacić należny zasiłek pogrzebowy, to musi zwrócić uwagę na to właśnie zagadnienie. Aby po prostu zwrócić się do odpowiedniej w danym przypadku instytucji. Ile wynosi zasiłek pogrzebowy? Niestety, kwota nie powala na kolana. Wszystko dlatego, że to jedynie 4000 PLN. Ta kwota nie zwiększyła się już od 2011 roku. A przecież od tego momentu na przykład bardzo mocno wzrosła inflacja, czyli spadła ogólna moc nabywcza pieniądza.

Kto może otrzymać zasiłek pogrzebowy? Jak już wiesz, jest to między innymi osoba z najbliższego otoczenia zmarłego. Warto zaznaczyć, że chodzi tutaj na przykład o syna, córkę itp. Czasami zasiłek pogrzebowy jest wypłacany przez profesjonalny zakład pogrzebowy. Można się tak dogadać, aby eksperci zajęli się takimi formalnościami. Trzeba zaznaczyć, że czasami nie jest jednak wypłacana pełna kwota. Jeśli bowiem koszty pogrzebu będą wynosić 3500 PLN, to właśnie tyle otrzyma zakład pogrzebowy itp. Co jeszcze jest tutaj ważne? Trzeba wyraźnie zaznaczyć, że kwota 4000 PLN ogólnie jest relatywnie mała. Nie wystarcza ona do tego, by zorganizować ostatnią drogę zmarłego. Na przykład na terenie Warszawy. Osoby będące w trudnej sytuacji finansowej powinny skorzystać z możliwości ubiegania się o zasiłek. Jeśli chcesz poznać wszystkie szczegóły odnoszące się do tego zagadnienia, to warto wejść na stronę https://kalla.warszawa.pl/zasilek-pogrzebowy-co-trzeba-o-tym-wiedziec-czy-wystarczy-na-pokrycie-kosztow-pogrzebu-w-warszawie/.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij