Wybieramy najlepszy wózek dziecięcy, który sprawdzi się zimą

Czy pora roku ma znaczenie przy wyborze wózka dla dziecka? I tak i nie. W końcu jednak są pory roku, kiedy aura wyjątkowo nie sprzyja i np. trzeba zadbać o wodoodporną tapicerkę albo koła, które sprawdzą się w trudniejszych warunkach. Dziś spróbujemy wybrać najlepszy wózek dziecięcy, który sprawdzi się zimą, to znaczy podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy wyborze, jakie cechy wózka mają istotne znaczenie.

Optymalne wózki dziecięce – duża szeroka gondola, duża budka

Na pewno dziecko w wózku powinno mieć swobodę. W zimie dodatkowo zapina się malucha w śpiworek, przez co miejsca jest mniej. Stąd trzeba zwrócić uwagę na szerokość gondoli, ale i dużą budkę, która będzie chronić przed wiatrem i opadami. Jeśli szukasz obszernych wózków dziecięcych, to takie na pewno znajdziesz w ofercie sklepsmile.pl. Wśród nich na pewno dobrym wyborem może być Tutis Aero, czy też Roan Marita Prestige. Z gondoli dziecko może korzystać do momentu, gdy samo przewraca się z pleców na brzuszek i odwrotnie. Gdy już potrafi stabilnie siedzieć przychodzi pora na spacerówkę.

Koła żelowe lub pompowane z bieżnikiem i dobra amortyzacja, a także hamulce

Kwestie komfortu prowadzenia wózka zimą i bezpieczeństwa są bardzo ważne. Dlatego przy wyborze danego modelu warto zwrócić uwagę na zastosowane w wózku koła. Powinny być żelowe lub pompowane z bieżnikiem. Dzięki temu pokonywanie nawet parkowych czy leśnych ścieżek w warunkach zimowych nie będzie problemem. Wbrew pozorom wielkość kół nie zawsze jest tak istotna. Ponieważ najważniejsza jest ich konstrukcja, a także wspomniany bieżnik. Koła powinny dobrze się toczyć i być zwrotne. Na komfort wpływa rzecz jasna także amortyzacja. Może być ona sprężynowa lub konstrukcyjna. W drugim przypadku mamy do czynienia z ramą, najczęściej aluminiową, która skonstruowana jest w taki sposób, że może pochłaniać sporą ilość drgań. Hamulce mogą być nożne, ale i ręczne. Te drugie najczęściej stosowane są w wózkach do biegania typu jogger. A czy z takiej aktywności można korzystać także zimą. Tak, ale tylko jeśli teren nie jest oblodzony, a ponadto posiada się antypoślizgowe obuwie. Dobre hamulce to te centralne i blokujące oba koła na jednej osi.

Łatwa w czyszczeniu tapicerka

Zima nie rozpieszcza nas aurą, zwłaszcza gdy pada śnieg z deszczem albo są roztopy. Powstaje błoto pośniegowe, a ta breja przykleja się nie tylko do kół, ale nie raz pryska także na tapicerkę. Dlatego ważnym elementem jest jej łatwe czyszczenie. Wózki dziecięce w ciemnych kolorach np. szarym, granatowym na zimę świetnie się sprawdzą. Ponadto tkanina, z której została wykonana tapicerka powinna mieć właściwości hydrofobowe. Powierzchniowe zabrudzenia można wtedy zetrzeć nawet wilgotną szmatką. Jeśli tkanina nie jest hydrofobowa, to warto wybrać taki wózek, z którego tapicerkę można ściągnąć i wyprać w pralce. Tu możemy polecić Bugaboo Fox 2.

Dodatkowe elementy odblaskowe i wzmocniony kosz zakupowy

Warunki zimą są, jakie są. Dotyczy to nie tylko pogody, ale również szybkiego zapadania zmroku. W związku z tym absolutnym must have w przypadku wózków dziecięcych jest wyposażenie w elementy odblaskowe. Można dokupić je samodzielnie, ale jeszcze lepiej, gdy wózek jest wyposażony w nie fabrycznie. Spacerowanie po godzinie 16 zimą może być wtedy bezpieczniejsze. Wiele młodych mam wykorzystuje spacery także na załatwienie codziennych spraw, choćby zakupów i tu doskonale sprawdzi się wzmocniony kosz zakupowy. Jest to o tyle ważne, że pod wpływem ciężaru nieusztywniony kosz mocno się obniża, co może skutkować jego zawilgoceniem czy zbrudzeniem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij