pośrednictwo nieruchomości warszawa

Poznaj trendy w nieruchomościach i wybierz najlepszy dla siebie lokal, a przy tym nie przepłać

Rynek nieruchomości ciągle się rozwija. Jest to na pewno zaskakujące, szczególnie, że pandemia spowodowała duży kryzys gospodarczy. Jednak uniknął go rynek nieruchomości. Oczywiście podczas pierwszego lockdownu sprzedaż mieszkań drastycznie spadła. Natomiast obecnie mieszkania sprzedają się jak „ciepłe bułeczki”, tyle, że bardzo kosztowne „bułeczki”. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Wam trendy w nieruchomościach. Ale też doradzimy, jak znaleźć najlepsze mieszkania i nie przepłacić.

Dla każdego coś innego

Każdy z nas jest inny i można powiedzieć, że ma nieco inne oczekiwania. Jedno co jest pewne to fakt, że coraz bardziej zwracamy uwagę na samą wygodę mieszkania. Polacy chętniej kupują nowoczesne lokale, które są urządzone. Gorzej sprzedają się mieszkania do remontu. Jednocześnie duży wpływ na wybór mieszkania ma miejsce zamieszkanie, sytuacja materialna i rodzinna. Wytłumaczymy tym czasem  czym jest pośrednictwo nieruchomości. Warszawa jest miastem, w którym ceny mieszkań są naprawdę wysokie. Zazwyczaj w apartamentowcach zamieszkują osoby zarabiające znaczenie powyżej średniej krajowej, ale też zazwyczaj pary czy single. Zdecydowanie rzadziej rodziny z dziećmi. Ci ostatni, w zależności od statusu materialnego, wybierają mieszkania w blokowiskach bądź decydują się na zakup domu. W mniejszych miastach panuje trend „budowlany”. Mamy na myśli, że wiele osób decyduje się na budowę domu i to w systemie gospodarczym. Polega on na tym, że większość prac wykonywana jest samodzielnie.

Czy status materialny Polaków wzrósł?

Rynek nieruchomości ma się dobrze, ale czy tak samo dobrze mają się Polacy? Tutaj już niekoniecznie. Choć wynagrodzenia nieco wzrosły, to jednak ceny mieszkań czy nawet jedzenia znacząco poszły w górę. Ciekawe jest też to, że pomimo braku odpowiednich funduszy, Polacy na potęgę kupują mieszkania, choć zasadniczo ich na to nie stać. Zadłużenie ludzi rośnie z roku na rok i wielu z nich nie będzie w stanie utrzymać swojego mieszkania. Niektórzy wykorzystują programy socjalne i z 500 plus spłacają raty, choć takie działanie jest niewątpliwie głupie. Rozdawnictwo Państwa może się skończyć, a wtedy dla wielu osób pojawi się problem. Może się też okazać, że znowu wzrosną podatki dla osób uczciwie pracujących czy przedsiębiorców, a to będzie oznacza kolejny wzrost cen.

Dobra okazja to zła okazja

Niektórzy, widząc niską cenę mieszkania od razu chcą je zakupić. Zakupy pod wpływem impulsu nie są dobrym wyborem. Przede wszystkim musicie sobie zdawać sprawę, że bardzo niska cena lokalu może oznaczać, że coś z nim jest nie w porządku. Pomyślcie tylko: nikt nie sprzeda Wam drogiego mieszkania w niskiej cenie. A gdy już znajdziecie mieszkanie, które będzie miało uczciwą cenę, to jeszcze przed wpłatą zaliczki koniecznie sprawdźcie księgi wieczyste, ale też sprawdźcie, czy mieszkanie nie jest zadłużone w spółdzielni bądź zajęte przez komornika. Przy zakupie mieszkanie łatwo można zostać oszukanym i przepłacić. Dlatego należy jeszcze sprawdzić, jak wygląda rynek nieruchomości, jakie są ceny mieszkań w danym rejonie, choć musicie zdawać sobie sprawę, że ceny są zdecydowanie wyższe niż jeszcze w zeszłym roku.

Czy warto teraz kupować mieszkanie?

Odpowiedź na to pytanie jest trudna, bo jak szacują ekonomiści ceny mieszkań wzrosły niemal o 30%, choć często i więcej. Jednocześnie nadal nie wiadomo, czy nadal nie będą rosnąć. Wynika to także z faktu, że przedsiębiorcy muszą nadrobić zaległości finansowe przez to cena materiałów budowlanych wzrosła i to nawet o 300%. Dotyczy to choćby wełny mineralnej czy styropianu. Także usługi budowlane poszły w górę. Zatem poniekąd może być jeszcze drożej, ale też może dojść do kolejnego lockdownu, gdyż coraz częściej słyszy się, że znowu dojdzie do kolejnej fali i na pewno za nią przyjdzie następna. A jak wiecie ilość osób zaszczepionych nadal nie pozwala na osiągnięcie odporności zbiorowej.

 

Każda decyzja o zakupie mieszkania musi być przemyślana. Dodatkowo warto korzystać z pomocy agenta nieruchomości, który szybko może znaleźć dla Was dobrą ofertę. Oczywiście musicie przedstawić mu swoje oczekiwania, ale też budżet, jaki posiadacie.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij