Jak ze starego grata zrobić trendy rower – oto nasze 5 rad!

Jazda na rowerze jest świetną aktywnością, ale jednocześnie wiele osób zwraca uwagę na estetykę swojego jednośladu. Jeśli i Ty także jesteś jedną z nich, a Twój rower przypomina raczej grata niż stylowy jednoślad, to powinieneś wiedzieć, że nawet ze starego grata można zrobić trendy rower. Wystarczy tylko skorzystać z naszych pięciu świetnych rad.

Rada 1: sprawdź stan techniczny

Zawsze przed estetyką należy sprawdzić stan techniczny roweru, bo musicie wiedzieć, że bezpieczeństwo jest najważniejsze i nie można na nim oszczędzać. Poza tym jakoś głupio byłoby odpicować jednoślad, by potem okazało się, że jest zepsuty i straciliście tylko czas i pieniądze. Zatem czas najwyższy zacząć od sprawdzenia wszystkich podzespołów, a przede wszystkim hamulców, układu kierowniczego, ale i manetek. Wszystko musi być sprawne na 100%. Oczywiście może się okazać i zapewne tak jest, że na podzespołach raczej się nie znacie, ale to także nie jest problemem, bo przecież wystarczy tylko udać się do serwisu rowerowego. Przegląd nie jest drogi, a w razie, gdyby się okazało, że trzeba coś naprawiać, to jednak specjalista powie czy przypadkiem wartość naprawy nie będzie przekraczać wartości roweru. Ale tak się rzadko zdarza.

Rada 2: naklejki rowerowe są super

Skoro już wiadomo, że rower jest sprawny, to można przejść do kolejnego etapu, a dokładnie do mycia. Wystarczy tylko dedykowany środek, woda i szmatka – dobry efekt gwarantowany, przynajmniej wtedy, gdy się człowiek przyłoży. A gdy ten etap mamy za sobą, to można już przejść do dekorowania czy ozdabiania jednośladów i tutaj doskonale się sprawdzą naklejki na rower, dzięki którym może on przejść niemal metamorfozę o 180 stopni. Tutaj wszystko zależy od Waszego gustu, bo jeżeli lubicie glamour, to wybierzcie naklejki na wysoki połysk, a jeżeli stawiacie na modern, to metaliczne będą jak znalazł. Na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Rad 3: bezpieczeństwo i design

Czas przejść do akcesoriów rowerowych i tutaj wybór jest ogromy. Na pewno warto zainwestować kilkanaście złotych w rzecz, która poprawia bezpieczeństwo, ale też jest świetnym gadżetem. Tutaj oczywiście mamy na myśli dzwonek rowerowy. Można wybrać model retro, ale też coś bardziej nowoczesnego. Możliwości znowu jest dużo. Choć jest taki, którego absolutnie nie należy kupić, to oczywiście dzwonek typu trąbka, gdyż bardziej straszy niż informuje i potem może się okazać, że pieszy się wystraszy, gdy zatrąbi się i zachowa się nieracjonalnie i o wypadem wtedy nietrudno.

Rada 4: ważne, średnie i przydatne

Co mamy na myśli używając słów: ważne, średnie i przydatne? Oczywiście dotyczą one siodełek rowerowych, takie akcesoria rowerowe dla Ciebie czy dla mnie, a więc dla każdego z nas, są niezbędne. Dzięki nim nie tylko poprawi się estetykę jednośladu, ale także zapewnimy sobie większą, ale to dużo większą, wygodę. Pamiętajcie, aby dobierać siodełko do płci, wszak damskie i męskie znacząco się różnią, choćby wyprofilowaniem. Dodatkowo należy jeszcze dobierać siodełka do stylu jazdy, bo inne się sprawdzają, gdy lubicie ostrzejszą jazdą po nierównym terenie, a inne do rowerów crossowych czy miejskich. Ale możecie też iść o krok dalej, czyli wybrać siodełka nie tylko funkcjonalne czy estetyczne, ale także wyposażone w dodatkowe oświetlenie Led. Kosztuje niewiele, a jednak…

Rada 5: dodatkowe oświetlenie

Nasza kolejna niezbędna rzecz, w którą warto się zaopatrzyć to oczywiście dodatkowe oświetlenie. Ale zamiast lamp, bo to, że te na wyposażeniu jednośladu muszą być sprawne jest chyba wiadome, a jeżeli nie to przypominamy. W tym przypadku mamy na myśli silikonowe opaski z oświetleniem, które można zamontować na kierownicy. Dostępne są w różnych wariantach. Jedne są śmieszne, inne zdecydowanie bardziej dizajnerskie, a jeszcze inne eleganckie. Tutaj warto stylistycznie dobrać je do swojego jednośladu i cieszyć się nie tylko stylowym rowerem, ale jeszcze bezpieczniejszą jazdą.

Należy pamiętać, że każdy rowerzysta powinien pasować do swojego jednośladu, zatem czas na inwestycję także siebie, a dokładnie na inwestycję w kask rowerowy oraz ochraniacze, które są obowiązkowe. I o tym nie zapominajcie, bo najważniejsze jest bezpieczeństwo.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij