Jakie są zalety i wady garaży blaszanych i wiat garażowych z blachy?

Jakie są zalety i wady garaży blaszanych i wiat garażowych z blachy?

Zależy Ci na bezpiecznym i praktycznym miejscu do trzymania auta? Wybierz garaż z blachy! Sprawdź, jakie są zalety tego rozwiązania. Przekonaj się, jak wybrać odpowiednią konstrukcję garażową i co oferują polscy producenci blaszaków.

Blaszaki ocynkowane i drewnopodobne

Jedną z największych zalet garaży blaszanych jest możliwość ich szybkiego zamontowania. Nie ma potrzeby ubiegania się o zezwolenie na budowę. Blaszak da się postawić na swojej posesji nawet zaledwie w ciągu jednej godziny. Czas montażu uzależniony jest od wymiarów konstrukcji i jej elementów składowych. Bez wątpienia jednak jest to rozwiązanie znacznie prostsze i bardziej ekonomiczne od obiektów murowanych. Współcześni producenci oferują różne sposoby na spersonalizowanie garażu. Inwestorzy decydują między innymi o:

  • rodzaju wykorzystanych do produkcji materiałów,

  • kolorze blachy i sposobie jej wykończenia,

  • liczbie stanowisk na auta,

  • dodatkowych elementach, takich jak drzwi, okna i punkty świetlne,

  • sposobie otwierania bramy i rodzaju dachu.

Blaszak ocynkowany wyróżnia się dużą odpornością na uszkodzenia. Doskonale sprawdza się w polskich warunkach atmosferycznych, ponieważ nie ulega uszkodzeniom pod wpływem deszczu, śniegu, wiatru i promieniowania słonecznego. Ponadto jest dość łatwy w konserwacji. Ciekawą propozycją jest też garaż z blachy drewnopodobnej. Jego elegancki, a zarazem naturalny wygląd doceniany jest przez właścicieli domów jednorodzinnych znajdujących się na posesjach z zielenią. Odcień materiału można dopasować do fasady budynku i okolicznej architektury. Istnieje też opcja wyboru dowolnego koloru garażu z palety RAL.

Wiaty garażowe

Wiele polskich rodzin posiada więcej niż jedno auto. W takiej sytuacji często polecane są garaże dwu- lub trzystanowiskowe z wiatą, które mają uniwersalne zastosowanie. Pod zadaszeniem można umieścić nie tylko samochód, ale także rowery, hulajnogi, motocykle i inne środki transportu oraz narzędzia ogrodnicze. Minusem wiaty jest fakt, że nie zapewnia pełnej ochrony przed warunkami atmosferycznymi ze wszystkich stron. Ponadto trzy stanowiska postojowe zajmują sporo miejsca na posesji. Najtańszą opcją jest mały blaszak, który zmieści się na niewielkiej działce. Idealny garaż dopasowany jest do indywidualnych potrzeb właścicieli. Warto zapoznać się z różnymi projektami i skorzystać z możliwości ich spersonalizowania. Przydatne bywają również drzwi oraz dach dwuspadowy, ułatwiający ześlizgiwanie się z konstrukcji śniegu zimą.

Solidne garaże blaszane

Zadbaj o swój samochód i parkuj go w bezpiecznym miejscu. Zaprojektuj blaszany garaż w pełni dostosowany do swoich potrzeb.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij