płyty dibond

Płyta Dibond – genialny kompozyt?

Idąca jak burza kreatywność designu powoduje powstawanie coraz lepszych jakościowo, bardziej uniwersalnych i estetycznych półproduktów. Należy do nich kompozytowa płyta Dibond.

Co to jest płyta Dibond?

Płyty Dibond link to kompozyt powstały z unikalnego połączenia aluminium z tworzywem sztucznym (polietylenem), nadającym mu szczególne właściwości. Dzięki dużej ilości zalet zawartych w jednym produkcie znajduje on szerokie zastosowanie w różnych branżach, zastępując droższe i mniej plastyczne aluminium. Przykładem jest np. izolacja akustyczna.

Branża reklamowa to jedna z tych, które najczęściej sięgają po kompozyt Dibond.

Powstają z niego eleganckie reklamy, tablice, tabliczki z nazwiskami, napisy czy stojaki reklamowe. Sprzyja temu szeroka paleta kolorystyczna i efektowny wygląd. Niewielki ciężar płyty czyni montaż gotowych wyrobów łatwym nawet na dużych wysokościach.

Niezliczone zalety płyty dają możliwość wycinania z niej, za pomocą plotera frezującego, dowolnych kształtów, zadrukowywania technologią UV, oklejania foliami czy grawerowania. Za pomocą frezarki można również wykonywać nacięcia, dzięki którym z płyty Dibond powstaną pudełka czy kasetony reklamowe, w bardzo eleganckiej oprawie, np. srebro, złoto szczotkowane i gładkie.

Zalety i wady kompozytowej płyty Dibond

Uniwersalność tego produktu uczyniła go bardzo popularnym i pożądanym na rynku w wielu branżach, co doprowadziło do wypracowania korzystnej ceny. Połączenie aluminium z polietylenem powoduje bardzo dużą wytrzymałość na warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne, a także na promieniowanie UV i wodę. Płyta Dibond wchłania wodę na poziomie 0,01%.

Kolejnymi wielkimi zaletami kompozytu są: niepalność, lekkość i bezproblemowa obróbka. Dzięki nie łupliwości można go kształtować w 3D, a produkty z niego wykonane są estetyczne i łatwe w pielęgnacji. Płyta kompozytowa może być również produkowana w rozmiarze 2,0 m x 4,0 m, co daje możliwość wykonania dużych form i kształtów.

Ze względu na lekkość płyty, można na niej umieszczać elementy cięższe, a także systemy elektryczne.

Jedyną wadą Dibond, jaką wymieniają użytkujący z branży reklamowej, jest nie przezierność przez co, nie da się wyprodukować z niej podświetlonej całościowo reklamy, jednak biorąc pod uwagę ilość zalet, płyta Dibond to najlepsze tworzywo wyjściowe do wielu różnych produkcji.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij